Ką reikia žinoti prieš keliaujant į Čekija? Nuo kelių mokesčių iki alaus ir lankytinų vietų

Čekija, esanti Europos širdyje, garsėja savo architektūra, istorija, kultūra, bei žinoma, savo alumi. Bet keliavimas į šią šalį gali atnešti tam tikrų nežinomų dalykų. Todėl šiame straipsnyje apžvelgsime svarbiausius dalykus, kuriuos reikėtų žinoti keliaujant į Čekiją, nuo kelių mokesčių iki alaus ir lankytinų vietų.

Kelių mokesčiai

Pirmiausia, jei ketinate keliauti automobiliu per Čekiją, turėsite sumokėti kelių mokestį. Nuolatinės kelių mokesčio vinjetės buvo pakeistos elektroninėmis 2021 m. Dabar turėsite įsigyti elektroninę vinjetę, kurią galite nusipirkti internetu arba įvairiose vietose, tokiuose kaip degalinių tinklai, kioskai ar automobilių servisai.

Valiuta

Čekijoje naudojama Čekijos krona, nors šalis yra ES narė. Kreditinės kortelės yra plačiai priimamos, bet vis tiek rekomenduojama turėti šiek tiek pinigų grynaisiais mažesniems pirkiniams arba vietoms, kuriose negalima atsiskaityti kortele.

Kalba

Čekų kalba yra oficiali kalba, bet daugelis žmonių, ypač jaunesnių, taip pat kalba angliškai, o turizmo centruose dažniausiai galima rasti angliškai kalbančių darbuotojų.

Lankytinos vietos

Čekijoje yra daug nuostabių lankytinų vietų. Pirmiausia, Praha, šalies sostinė, su savo senamiestyje esančia Prahos pilimi, Karlo tiltas, senojo miesto aikštė ir astronominis laikrodis, yra privalomi lankytini objektai.

Tačiau, Čekija nėra tik Praha. Keliaukite į Český Krumlov, kuris yra UNESCO pasaulio paveldo sąraše dėl savo puikiai išlaikyto viduramžių centro. Brno, Čekijos antras didžiausias miestas, taip pat turi daugybę lankytinų vietų, tokių kaip Brno pilis ir modernistinė Villa Tugendhat.

Alaus mylėtojams rekomenduojame aplankyti Plzeň, kur gimė pilsnerio alus, ir České Budějovice, kurioje yra originali Budweiser alaus darykla.

Apsilankymas sveikatos kurortuose

Čekija taip pat garsėja savo sveikatinimo kurortais. Karlovy Vary ir Mariánské Lázně yra gerai žinomi dėl savo mineralinių šaltinių ir gydomųjų vonių.

Galų gale, keliaudami į Čekiją, gausite labai turtingą kultūrinę ir istorinę patirtį, skanų maistą, alų ir ne mažiau svarbu, nuoširdų čekų svetingumą. Tad nepamirškite mėgautis keliaudami ir atraskite viską, ką Čekija turi pasiūlyti.

Įrašas paskelbtas temoje Čekija, Naujienos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.